20/04/2026 - Plenaire vergadering
Op 20 april 2026 hield de Nationale Hoge Raad voor Personen met een Handicap (NHRPH) zijn maandelijkse plenaire vergadering.
De heer Rob Beenders, minister van Consumentenbescherming, Bestrijding van Sociale Fraude, Personen met een Handicap en Gelijke Kansen, presenteerde zijn beleidsnota 2026, het Federaal Actieplan Handicap 2025-2029, en beantwoordde vragen van de leden van de NHRPH.
Mevrouw Esther Mulkers, directeur bij DG Personen met een handicap (DG HAN), presenteerde op haar beurt de bevindingen en tendensen met betrekking tot het Contactcentrum en het dossierbeheer bij DG HAN.
De leden keurden het advies 2026/10 over de hervorming van de ziekenhuizen goed.
De leden hebben ook de volgende thema's besproken:
- de werking van de DG Personen met een handicap
- de situatie van het secretariaat van de NHRPH: geen vervanging van voormalige medewerkers en langdurig afwezigen
- de hervorming van de wet van 1987
Contact:
- E-mail: info@ph.belgium.be
- Tel.: 02 509 83 59 / 02 509 84 21